Pleseň v dome alebo v byte: Na čo si dávať pozor?
Plesní usadzujúcich sa na stenách existuje pomerne veľa a máloktorý prostriedok sa dokáže vysporiadať úplne so všetkými. Pokiaľ odhalíte rastúcu pleseň včas, môžete proti nej zasiahnuť pomerne rýchlo a efektívne. Mnoho ľudí robí chybu, že sa ju snažia najskôr zotrieť či zoškrabať, a až potom steny ošetria a dúfajú, že farebné porasty zmiznú. Márne! Pri takomto postupe sa väčšinou spóry rozptýlia do vzduchu a po čase sa plesne opäť rozšíria.
Najlepší postup zvolíme, ak budeme nasledovať návody na etiketách prostriedkov proti plesniam, nastriekame preparát na postihnuté miesta, necháme pracovať a potom ho aj s plesňou odstránime handrou namočenou v dezinfekčnom prostriedku. Vlhko je v tejto fáze dôležité! Kvôli spomínanému riziku rozšírenia suchých spórov do ovzdušia.
Aké prostriedky proti plesni použiť?
A čo teda na plesne naniesť? Mnoho ľudí siahne po najznámejšom prostriedku, Savu proti plesniam, a treba podotknúť, že robí dobre. V krátkom horizonte ide o najlepšiu možnosť. Vo väčšine prípadov zaberie veľmi rýchlo. Pri ľahších prípadoch sa vďaka Savu zbavíte problému raz a navždy. Často sa ale stáva, že po jednom alebo dvoch rokoch nastanú ťažkosti v podobe plesní opäť. Savo má jednu veľkú chybu. Citlivejšieho jedinca dokáže rozkašľať možno aj viac ako samotná pleseň. Pre takéto prípady je tu Sterisolan, ktorý neobsahuje agresívny chlór, ktorý je silne cítiť a dráždi sliznicu. Sterisolan je úplne bez zápachu, bez negatívnych zdravotných vplyvov a môžete ho použiť aj v spálňach alebo detských izbách.
Ak by sa pleseň vrátila, tak problém môže byť niekde hlbšie a je potrebné pristúpiť k razantnejšej voľbe, a to k odstráneniu maľby alebo omietky a nanesením farby Bioni Nature, ktorá je priamo určená proti plesniam. Farba Bioni Nature je vysoko odporúčaná do priestorov, kde sa vyskytuje pleseň alebo miestnosti s vysokou vlhkosťou, kde sa výskyt plesní predpokladá.
Pokiaľ sa Vám náš článok páčil podporte ho zdieľaním.