Vo veľkej väčšine prípadov pleseň na stene spôsobuje práve nadmerná vlhkosť v dome, alebo v byte. Najčastejšie je to v uzavretých, málo vetraných miestnostiach. Pri sušení prádla, nadmernom kúrení a minimálnom vetraní.

To sú všetko príčiny zvýšeného výskytu vlhkosti. Niektorí ľudia si myslia, že zvýšeným kúrením, najmä v zimnom období, potlačia vlhkosť na stenách. Zabudnú vetrať a vlhkosť v niektorých izbách sa im zvýši až na 70 %. A to už je absolútne ideálne prostredie na to, aby vznikla pleseň na stene. Niekdy vznikne v okolí okien, inokedy a to najčastejšie, v rohoch izby. V závislosti od toho, kde sa vlhkosť v stene tvorí. Raz je to pozdĺž steny od podlahy smerom nahor, inokedy v rohoch pri strope, kde sa vlhkosť kondenzuje najviac, napríklad pri sušení prádla alebo varení. Ak pri týchto činnostiach riadne nevetráme, vznik pleseň na stene je otázkou krátkeho času.

Rada na záver:

Ak vám do stien nezateká voda a hovoríme o vzniku plesni na základe zvýšenej vlhkosti v miestnosti, stačí riadne a pravidelne vetrať.

Nikdy neodstraňujte pleseň bez použitia dezinfekčného prostriedku! Najprv je potrebné pleseň zničiť, až potom ju môžte odstrániť.

Použite dezinfekčný prostriedok SteriSolan, bez chlóru a bez zápachu. Je mimoriadne účinný vďaka účinným látkam, peroxidu vodíka 5% a iónom striebra. Pleseň je okamžite zničená. SteriSolan môžete kedykoľvek použiť ako prevenciu pred vznikom plesní. Keďže neobsahuje chlór, ani žiadne aldehydy, je bez zápachu a po použití sa rozkladá na vodu a kyslík, je vhodný aj do detských izieb a spální.

 

pre viac info: www.protiplesniam.sk