Plesnivá stena predstavuje v interiéroch veľké zdravotné riziko. Pleseň sa totiž časom uvoľňuje i do ovzdušia a jej vdýchnutie znamená spravidla zdravotné problémy. Neustále vdychovanie spór plesní z ovzdušia nášho domova býva neraz príčinou opakujúcich sa infekcií dýchacích ciest, astmy či ekzematických prejavov na koži.
Pre koho je pleseň nebezpečná
Obzvlášť nebezpečné sú plesne pre ľudí s narušenou imunitou, s chronickými ochoreniami, pre alergikov ako i pre malé bábätká, deti či tehotné ženy. Pritom množstvo problémov, ktoré plesne vyvolávajú, si ľudia často vôbec nedávajú do súvisu s plesnivými stenami.
——————————————————————————————————————————————————–————
Viac o tom, ako plesne vznikajú a aké zdravotné problémy môžu vyvolať sa dočítate tu: http://www.protiplesniam.sk/plesne-su-zdravotnym-rizikom-ktore-si-mozete-usetrit/
——————————————————————————————————————————————————————-
Plesnivá stena – test:
Je teda obzvlášť dôležité bojovať s plesňou účinne. Pozrite sa na malý test, ktorý vám ukáže rozdiel medzi bežnou protiplesňovou farbou a farbou, ktorá zastaví tvorbu plesní definitívne. Lepšie riešenie, ako pleseň odstraňovať je, aby vôbec nevznikla. V prvom prípade možno na farbe ušetríte pár desiatok eur ale riešiť zdravotné problémy vás bude stáť iste viacej ako investícia do efektívneho riešenia.
Testovacie povrchy sme natreli bežnou profesionálnou protiplesňovou farbou a vložili do inkubátorového boxu (95% rel. vlhkosť, 86°C). Povrch natretý bežne dostupnou farbou vyzeral po 3 týždňoch takto:
Naproti tomu vzorky natreté farbami Bioni vyzeral takto aj po 14 mesiacoch v boxe:
Pri aplikácie v reálnom prostredí je vynikajúci účinok viditeľný ešte lepšie ako pri teste:
Plesnivá stena je zdrojom nebezpečných baktérií a môže vážne ohroziť vaše zdravie alebo zdravie člnov vašej rodiny, spolupracovníkov a pod. Použitie vysoko účinných prostriedkov, ktoré trvale odstránia pleseň a zároveň zabránia jej opätovnému vzniku je najefektívnejším spôsobom, ako s touto pliagou bojovať.