Bioni Systém proti plesni je prvým, aj jediným náterom, pred ktorým nie je potrebné pleseň očisťovať, penetrovať, odstraňovať alebo likvidovať nejakými sprejmi proti plesni. Aplikuje sa priamo na plesnivé plochy.

Jedinou podmienkou je stabilná omietka. Nevadí mu zvýšená vlhkosť,nevadí ak je omietka trochu popraskaná. Nesmie však byť „zvetralá“, nesmie sa olupovať. V takomto prípade je potrebné starú omietku vyspraviť a potom natrieť Bioni Systém.

Bioni Systém je 2 komponentný náter, ktorý sa aplikuje priamo na pleseň. Keďže mu nevadí vlhkosť je vhodný aj do vlhkých prostredí, kde štandardné prípravky alebo nátery proti plesni zlýhavajú.

Prvá zložka, pracovný názov je G 50.1., sa aplikuje priamo na plesnivé plochy. Vytvorí veľmi silné kyslé prostredie, v ktorom plesne nemajú žiadnu šancu prežiť. Uzatvára plesňovú biomasu v silnom alkalickom prostredí. Má vynikajúcu priľnavosť k povrchu a zabezpečuje fyzickú bariéru pred prenikaním plesní na povrch. Druhá zložka, W 23.1., je čistá akrylátová farba s obsahom nano častíc striebra, ktorá pôsobí preventívne proti vzniku plesní alebo baktérií. Neobsahuje žiadne rozpúšťadlá ani fungicídy. Náter je paropriepustný a odolný voči vlhkosti.

Na plochách, kde je pomerne častý výskyt plesní, vo veľmi alebo často vlhkom prostredí, v kuchyni, kúpeľni, v izbách za skriňami, alebo nábytkom, v týchto prípadoch odporúčame použiť dvojzložkový Bioni Systém. Je to mimoriadne dlhodobá až trvácna ochrana pred ďalším vznikom plesní. Plesne sa nemusia odstraňovať, ani penetrovať, ako pri bežných náteroch proti plesni. Podmienkou je stabilná omietka.

Dá sa použiť aj kombinácia dezinfekčného prostriedku SteriSolan a farby Bioni Nature alebo Bioni Hygienic, ale tam je potrebné pleseň, i keď už neživú, ale predsa viditeľnú fyzicky odstrániť, čo pri použití Bioni Systému odpadá.

Pre viac informácií nás prosím kontaktujte na 0911 641 758 alebo na info@nanoera.sk

proti plesni

Viac na podobnú tému si môžete prečítať aj tu:

http://www.protiplesniam.sk/ako-zabranit-vzniku-plesne-v-dome-alebo-byte/

http://www.protiplesniam.sk/vlhkost-v-byte-ako-postupovat-pri-odstranovani-plesne/