Vlhkosť v dome často spôsobuje vznik zdraviu nebezpečných plesní. Postup pre odstránenie plesne zo stien je závislý od jej rozsahu. Odporúčame použiť tieto varianty postupu a ochrany:

1. Malá a ojedinelá pleseň, malé plochy stien a rohov

Odporúčame použiť dezinfekčný prostriedok SteriSolan.

Je bez chlóru a nezapácha. Stačí nastriekať na postihnuté miesto a nechať 2-3 hodiny pôsobiť. Následne už zničenú pleseň odstrániť handričkou alebo hubkou a opätovne nastriekať SteriSolan na už čisté miesto, aby ióny striebra mohli preventívne pôsobiť proti ich opätovnému vzniku.

vlhkosť v dome

 

2. Rozsiahlejšia pleseň na viacerých miestach, väčšie plochy na stene alebo v rohoch

Odporúčame použiť dezinfekčný prostriedok SteriSolan a následne použiť ako prevenciu pred ďalším vznikom plesní náter Bioni Nature. Kombinácia SteriSolanu a farby Bioni Nature poskytuje výnimočne dlhú až trvalú ochranu pred vznikom plesní. Ideálne je, ak sa vám súčasne podarí vlhkosť v dome znížiť napr. častejším vetraním. Túto farbu nemožno porovnávať so žiadnou konvenčnou protiplesňovou farbou, nakoľko vďaka obsahu nano častíc striebra jej vlastnosti a trvácnosť sú neporovnateľne lepšie a ďaleko dlhšie až trvalé. Farba sa pred aplikáciou neriedi.

dezifekcia

3. Vysoká vlhkosť v dome: väčšie, rozsiahle alebo agresívne plesne či už na malej alebo veľkej ploche

Na plochách, kde je pomerne častý výskyt plesní, vo veľmi alebo často vlhkom prostredí. V týchto prípadoch odporúčame použiť dvojzložkový Bioni Systém. Je to mimoriadne dlhodobá až trvalá ochrana pred ďalším vznikom plesní. Plesne sa nemusia odstraňovať, ani penetrovať. Podmienkou je stabilná omietka.

Dá sa použiť aj kombinácia prostriedku SteriSolan a farby Bioni Nature alebo Bioni Hygienic, ale tam je potrebné pleseň, i keď už neživú, ale predsa viditeľnú fyzicky odstrániť, čo pri použití Bioni Systému odpadá.

Plesen 15 Plesen 14

 

 

 

 

Ak je omietka poškodená, popraskaná alebo opadáva, musí sa najprv „vyspraviť“ alebo úplne odstrániť. Následne ak je omietka stabilná sa môže aplikovať Bioni Systém. Vlhkosť v dome môže spôsobiť naozaj nepríjemné situácie pri tvorbe plesní a to zo sebou nesie riziko rôznych ochorení.

Ak si nie ste istý, ako postupovať, prípadne máte otázku,  neváhajte nás kontaktovať:  0911 641 758 alebo info@nanoera.sk