Proti plesni je 100 % účinný Bioni System – dvojzložkový náterový systém, ktorý sa aplikuje priamo na plesňami napadnuté miesta bez nutnosti pleseň pred tým očisťovať alebo penetrovať. Neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé prostriedky na ničenie mikroorganizmov ( biocídy, fungicídy).  Postup je naozaj jednoduchý.

 1. Prvá zložka má označenie G 25.1. Je v práškovej forme a riedi sa vodou v pomere 2:1. Takže ak máte napr. 6 kg balenie, pridáte maximálne 3 litre čistej vody a dobre premiešajte.  Najlepšie vŕtačkou, ak ju nemáte po ruke, postačí aj obyčajné drievko alebo tyč. Snažte sa to premiešať čo najlepšie, aby nezostali hrudky a dodržať čas potrebný na miešanie, aspoň 3 minúty a následne nechať odstáť približne 20 – 30 minút.  Priamo pred aplikáciou ešte raz premiešajte asi 1 minútu.
 2. Náter má hustejšiu konzistenciu, takže sa Vám po premiešaní môže zdať že je potrebné pridať ešte viac vody a zriediť to. Nie, nepridávajte viac vody ako je predpísané. Táto prvá zložka, ktorá sa aplikuje priamo na plesňami zasiahnuté miesta, vytvára pre plesne veľmi nepríjemné kyslé pH, ktoré ich uzavrie a zničí. Pridaním väčšieho množstva vody a zriedením náteru znížite a oslabíte jeho vlastnosti.
 3. Na aplikáciu používajte štetec alebo štetku. Valček neodporúčame nakoľko pri válčekovaní dochádza zbytočne k vyššej spotrebe. Okrúhlym alebo aj plochým štetcom alebo štetkou dobre naneste na plesňami zasiahnutý povrch a dobre rozotrite tak, aby ste zakryli všetky viditeľné plesne.
 4. Pamätajte, že omietka pred aplikáciou musí byť stabilná. To znamená nesmie opadávať alebo byť popraskaná. Môže byť suchá alebo i vlhká, nesmie však na nej stáť voda.
 5. Po aplikácii nechajte náter aspoň 24 hodín zaschnúť.  Následne môžete aplikovať druhú zložku, finálny náter.
 6. Druhá zložka Bioni Systému proti plesniam má označenie W 23.1. Je to čistá akrylátová farba, ktorá obsahuje nano častice striebra. Tie pôsobia preventívne proti opätovnému vzniku plesne. Táto druhá zložka sa aplikuje nezriedená, nie je teda potrebné pridávať vodu.
 7. Pred aplikáciou je potrebné dobre ju premiešať.
 8. Aplikovať ju môžete už aj valčekom. Je to dokonca lepšie ako štetcom.
 9. Nezabúdajte, že táto druhá zložka W 23.1 sa dáva v 2 vrstvách. Takže najskôr po 12 hodinách od aplikácie prvej vrstvy naneste aj druhú vrstvu.
 10. Pamätajte, že nie je potrebné plesne pred aplikáciou penetrovať alebo fyzicky očisťovať pokiaľ je omietka stabilná a neopadáva. V opačnom prípade je potrebné prečnievajúce kusy plesne alebo omietky odstrániť.
 11. Nepridávajte do farby žiadne dodatočné prípravky proti plesni.
 12. Druhá zložka, W 23.1, je finálnou farbou. Neprekrývajte ani nepoužívajte na jej prekrytie nejakú inú farbu alebo odtieň.

Na požiadanie Vám radi namiešame odtieň podľa vášho želania.