SteriSolan je vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam obsahujúci peroxid vodíka a ióny striebra, ktorý efektívne zničí plesne i choroboplodné baktérie

Ako SteriSolan ničí plesne a baktérie

Dosahuje vynikajúce výsledky vďaka efektívnej a ekologickej kombinácií peroxidu vodíka a striebra a dokáže účinne zlikvidovať pleseň bez škodlivých chemikálií. Likviduje až 99,999 % baktérií. (5 log)

Neobsahuje žiadne aldehydy, ani fungicídy. Jeho účinnými látkami sú 5% peroxid vodíka a ióny striebra.

Odporúčané použitie

Dezinfekčný prostriedok SteriSolan je vhodný na použitie v interiéroch, na účinné odstránenie baktérií a plesní na stenách, starších i novších náteroch, tapetách, omietkach, sadrokartónových doskách, kúpeľniach, wellness a pod.  Kedže SteriSolan sa po použití prakticky úplne rozkladá na vodu a kyslík, a teda nespôsobuje žiadne zdravotné ťažkosti, je vhodný na použitie aj v citlivých oblastiach ako napr. v spálniach a detských izbách.

Výhody

  • rýchly, spoľahlivý a dlhotrvajúci účinok
  • jednoduchá a bezpečná manipulácia
  • trvácna ochrana voči plesniam, hubám a baktériám
  • bez negatívnych zdravotných vplyvov
  • bez zápachu
  • ničí aj biofilmy
  • šetrný k životnému prostrediu (bez rozpúšťadiel)

Prečo sú plesne pre zdravie nebezpečné? Čítajte: Nepodceňte plesne na stene – výrazne ohrozuje zdravie

Ako to funguje a prečo je taký účinný?

Kyslík uvoľnený z peroxidu vodíka priamo napadne bunkovú stenu plesne. To umožní iónom striebra vstúpiť do bunky bez akýchkoľvek prekážok. Ióny striebra vytvoria silnú kovalentnú väzbu s bunkovou bielkovinou čím ju deaktivujú. To vedie k okamžitému usmrteniu bunky.

Jednoducho povedané, SteriSolan je schopný priamo vniknúť do štruktúr plesne, prerušiť jej činnosť a pleseň zničiť. Má tiež najvyššiu účinnosť proti biofilmom.

Okrem použitia proti plesni na stenách je veľmi vhodný na dôkladnú dezinfekciu spŕch a wellness zariadení.

Vzhľadom na skutočnosť, že aj mŕtve časti plesne majú alergénny potenciál, musia sa dôkladne očistiť a zmyť. Podľa povrchu sa môžu očistiť handrou alebo kefkou, či kartáčom.  Nezabúdajte toto očistenie spraviť až po aplikácii a pôsobení SteriSolanu. Nikdy neodstraňujte „živú“ pleseň. Vždy použite ochranné prostriedky ako rukavice, masku na tvár (napr. respirátor ) aby ste nevdychovali spóry plesní. Použite aj okuliare na ochranu zraku, nedovoľte spórom plesne prísť do kontaktu s očami.

SteriSolan sprej: dezinfekčný prostriedok určený na efektívnu likvidáciu plesní a baktérií.

Kúpiť v e-shope: online-shopping-icon-pnggrateful-desert-herb-shoppe-ecomarket-mdbsx2st

Balenia: 1L

Výdatnosť: 2,5-10 m2/1 liter
Povrch: neuvádza sa
Farba: transparentná