Všade tam, kde sa spracováva, vyrába alebo skladuje jedlo, nápoje  a pod., je dôležitá predovšetkým správna hygiena. Plesne a baktérie však nachádzajú ideálne podmienky na svoj rast najmä vo výrobných a skladovacích priestoroch, školských či závodných kuchyniach a pod.  Tím sa dodržiavanie prísnych hygienických predpisov stáva problematickým ale pokiaľ použijete správnu technológiu, trvalé odstránenie plesne zabezpečíte bez zdravotných komplikácií a dlhých prestojov.

Najmä ťažko dostupné povrchy stien a stropov nebývajú do čistenia zahrnuté a tieto oblasti sú potom ideálne na rast mikroorganizmov vďaka vlhku, ktoré počas čistenia aj počas výroby vzniká. Výsledkom sú straty vo výrobe spôsobené opakovanými údržbovými opatreniami. Rekonštrukčné práce na stenách sa často na dlhú dobu odkladajú, aby sa zabránilo prestojom v drahej výrobe.

Jedným z kritických momentov pri riešení tohto problému je odstraňovanie plesne z postihnutého miesta. Každá manipulácia s plesňou nesie v sebe riziko jej rozšírenia a rozptýlenia do ovzdušia (ak je suchá) a tým pádom sa stáva akútnym zdravotným rizikom pre ľudí.

————————————————————-

Na posúdenie situácie, v akom štádiu je pleseň na vašej stene, aký prostriedok použiť a ako postupovať sme vám pripravili malú pomôcku: http://www.protiplesniam.sk/odstranenie-plesne-na-stenach-ako-postupovat/

————————————————————-

Ako vyplýva z uvedeného, v boj s plesňou je podstatné mať na svojej strane 3 kľúčové výhody, ktoré by malo riešenie poskytovať:

  • trvalý alebo minimálne dlhodobý účinok
  • zničenie plesne bez nutnosti jej mechanického odstránenia (čo tiež šetrí čas)
  • bez nepriaznivých vedľajších účinkov ako sú agresívna chémia, zápach a pod.

 

Práve na  týchto predpokladoch bol vyvinutý BIONI SYSTÉM. Tento dvojzložkový náter funguje na základe nano častíc striebra, čiže na prírodnej báze. Pritom je 100 % účinný, mimoriadne spoľahlivý a vhodný aj do mimoriadne vlhkých prostredí a môže sa aplikovať priamo na plesnivé miesta.

Ako to presne funguje sa dozviete tu:

Ako funguje BIONI SYSTEMhttp://www.protiplesniam.sk/nicte-plesen-priamo-bez-nutnosti-jej-odstranovania-bioni-system/

Ako postupovať pri jeho aplikáciihttp://www.protiplesniam.sk/ako-postupovat-pri-aplikacii-bioni-system-proti-plesniam/