SteriSolan je vysoko účinný prostriedok proti plesniam a baktériám vďaka vhodnému obsahu 2 účinných látok, peroxidu vodíka a striebra. Dezinfekcia je vďaka nemu trvácna a zdravotne úplne nezávadná, nakoľko sa po aplikácii rozkladá na vodu a kyslík.

Ako funguje dezinfekcia so SteriSolan  a prečo je taký účinný?

Kyslík uvoľnený z peroxidu vodíka priamo napadne bunkovú stenu plesne. To umožní iónom striebra vstúpiť do bunky bez akýchkoľvek prekážok. Ióny striebra vytvoria silnú kovalentnú väzbu s bunkovou bielkovinou čím ju deaktivujú. To vedie k okamžitému usmrteniu bunky.

Jednoducho povedané, SteriSolan je schopný priamo vniknúť do štruktúr plesne, prerušiť jej činnosť a pleseň zničiť. Má tiež najvyššiu účinnosť proti biofilmom.

Okrem použitia proti plesni na stenách je veľmi vhodný ako dôkladná dezinfekcia spŕch a wellness zariadení.

Vzhľadom na skutočnosť, že aj mŕtve časti plesne majú alergénny potenciál, musia sa dôkladne očistiť a zmyť. Podľa povrchu sa môžu očistiť handrou alebo kefkou, či kartáčom.  Nezabúdajte toto očistenie spraviť až po aplikácii a pôsobení SteriSolanu. Nikdy neodstraňujte „živú“ pleseň. Vždy použite ochranné prostriedky ako rukavice, masku na tvár ( napr. respirátor ) aby ste nevdychovali spóry plesne. Použite aj okuliare na ochranu zraku, nedovoľte spórom plesne prísť do kontaktu s očami.

Prečo sú plesne pre zdravie nebezpečné? Čítajte: Nepodceňte plesne na stene – výrazne ohrozuje zdravie

Miesta použitia SteriSolanu:

  • Malé plochy stien alebo rohov, škvrny na stenách alebo tapetách.

dezifekcia dezinfekcia

  • Sprchové kúty a rohy vane so stenou.

Ak sú silikónové alebo tmelové spoje alebo špáry napadnuté veľmi hlbokou plesňou mal by sa starý silikón alebo tmel odstrániť a naniesť nový tmel. Pred použitím nového silikónu alebo tmelu čisté miesta vydezinfikujte SteriSolanom.

  • Drevené časti, nábytok a rohy okien.

V prípade menších plesní napadnuté drevené časti vyčistite teplou mydlovou vodou a použite SteriSolan. Ak ide o hlboké napadnutie plesňou, ošetrené miesto po očistení aj obrúste a opätovne použite SteriSolan.

  • Plesne na oknách

Dôkladne očistite postihnuté miesta a pretrite handričkou navlhčenou SteriSolanom.

  • Tesnenia chladničky

Dôkladne očistite tesnenia horúcou mydlovou vodou, potom ich pretrite handričkou navlhčenou SteriSolanom.

 

Ideálne podmienky na rast plesne sú aj na plochách alebo miestach, kde sa kondenzuje vlhkosť.

Upozornenie pre byty alebo domy:

Najväčšie nebezpečenstvo výskytu a vývoja plesne v dôsledku kondenzácie vlhkosti nastáva počas jesene a zimy, v miestnosti s teplotou 20°C a relatívna vlhkosť 65% je dlhšie ako 3 hodiny za deň.

Venujte dostatočnú pozornosť výberu správneho prostriedku proti plesniam, pretože mnohé z nich obsahujú vysoko toxické látky ( napr. arzén, ortuť, aldehydy atď. ), ktoré majú negatívny vplyv na zdravie, zvlášť ak sa používajú v domácnosti dlhšiu dobu.

Mnohé z nich sú selektívne v ich účinnosti a neodstraňujú všetky typy plesne. Výrobky obsahujúce aktívny chlór vytvárajú silné a nepríjemné pachy a pri styku s kyselinami môžu vyvolať vysoko toxické chlórové plyny.

SteriSolan neobsahuje žiadne toxické látky, ani chlór. Pracuje len na báze aktívneho peroxidu vodíka a striebra a pri použití sa rozkladá na vodu a kyslík, čím nespôsobuje žiadne vedľajšie zdravotné ťažkosti.

 SteriSlolan je veľmi účinný v boji s baktériami, vírusmi, kvasinkami a hubami. je vhodný ako dezinfekcia povrchov, podláh alebo aj celých miestností.