Rozhodujúcim faktorom pre naše pohodlie v miestnosti je tepelný komfort. Ten závisí v značnej miere od teploty vzduchu ako aj povrchovej teploty plôch, ktoré miestnosť ohraničujú, čiže stien, stropov, podláh a okien. Verili by ste, že vám v tom pomôžu aj farby laky?

Tepelné pohodlie zohráva rovnako dôležitú úlohu aj pri spotrebe vykurovacej energie. Pretože teplota, ako ju človek vníma, je určená teplotou vzduchu a povrchov, ktoré ho obklopujú. Takže čím teplejšie sú povrchy stien a stropu, tým väčší je tepelný komfort a tým aj potenciál ušetriť energiu. Môžu nám v tom farby laky pomôcť?  

Môžu. Tieto špecifické termo farby laky vďaka svojej špeciálnej kombinácií spojovacích a výplňových zložiek s miliónmi mikroskopických malých dutých sklenených guľôčok zabezpečuje farba Bioni Comfort rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti a na povrchoch jednotlivých stavebných komponentov. Klíma v miestnosti a tepelné pohodlie sa tým zreteľne zlepšujú. Tento efekt možno skutočne cítiť, keďže pôsobí bezprostredne na vnímanie teploty.

Nemecké nátery Bioni sú predovšetkým interiérové farby laky pre zvýšené pohodlie bývania a najvyššie kladené nároky na kvalitu.

Bioni Comfort je farba s miliónmi mikroskopických malých dutých sklenených guľôčok, ktoré zaručujú rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti a na povrchoch jednotlivých stavebných komponentov. Farba zároveň zabezpečuje, aby vlhkosť vo forme vodnej pary dokázala unikať smerom zvnútra von.

Farby nemeckej značky Bioni pôsobia ako regulátory teploty, zlepšujú komfort bývania, citeľne vylepšujú klímu v miestnosti a majú zaručený proti plesňový účinok.

 

Bioni Perform