Interiérová farba, ktorá kombinuje pohodlie a útulný pocit s najvyšším štandardom kvality. Bioni Comfort je schopný vďaka svojmu zloženiu zabezpečiť že teplo v miestnosti a na jeho povrchu bolo rovnomerne rozložené. Klíma v miestnosti a stupeň tepelnej pohody sa citeľne zlepšia.

Rozhodujúcim faktorom pre naše pohodlie v miestnosti je tepelný komfort. Ten závisí v značnej miere od teploty vzduchu ako aj povrchovej teploty plôch, ktoré miestnosť ohraničujú, čiže stien, stropov, podláh a okien. Tepelné pohodlie zohráva rovnako
dôležitú úlohu aj pri spotrebe vykurovacej energie. Pretože teplota, ako ju človek vníma, je určená teplotou vzduchu a povrchov, ktoré ho obklopujú. Takže čím teplejšie sú povrchy stien a stropu, tým väčší je tepelný komfort a tým aj potenciál ušetriť energiu.
Vďaka svojej špeciálnej kombinácií spojovacích a výplňových zložiek s miliónmi mikroskopických malých dutých sklenených guľôčok zabezpečuje Bioni Comfort rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti a na povrchoch jednotlivých stavebných
komponentov. Klíma v miestnosti a tepelné pohodlie sa tým zreteľne zlepšujú. Tento efekt možno skutočne cítiť, keďže pôsobí bezprostredne na vnímanie teploty.

Základné vlastnosti a výhody:

  • reguluje teplotu
  • výrazne zlepšuje pocit útulnosti
  • paropriepustná
  • bez rozpúšťadiel
  • má vynikajúcu umývateľnosť
  • nehorľavá
  • má vynikajúcu rozotierateľnosť
  • vynikajúce krycie schopnosti
  • šetrná k životnému prostrediu

Odporúčané použitie:

Tento náter sa odporúča do priestorov kde sú kladené vysoké požiadavky na kvalitu ovzdušia v miestnosti a pocit útulnosti. Napr. izby v domácnostiach alebo hoteloch.

Teplotné pohodlie

Človek strávi viac ako 80% svojho života v interiéroch, či už doma alebo v práci. Náš subjektívny komfort v miestnosti závisí od našich pocitov v súvislosti s danou klímou. Teplota, vlhkosť, ako aj prúdenie vzduchu sú najdôležitejšími vonkajšími faktormi. Rozhodujú o našom pohodlí či nepohodlí. Pocitovo príjemná klíma v miestnosti nastáva, ak sú teploty vzduchu a povrchov
vyrovnané a dosahujú približne 20-22 °C.

Citeľný rozdiel

Špeciálne vyvinutá kombinácia spojovacích a výplňových zložiek od Bioni Comfort s miliónmi mikroskopických malých dutých sklenených guľôčok zaručuje rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti a na povrchoch jednotlivých stavebných komponentov. Zároveň zabezpečuje, aby vlhkosť vo forme vodnej pary dokázala unikať smerom zvnútra von.

 

Balenia: 10l, výdatnosť: 290-350 ml/m 2 (2 vrstvy), povrch: matný, farba: biela, iná