Problém s plesňami je problémom vlhkých priestorov. Farba na stenu Bioni Nature je komplexná tým, že totiž reguluje vlhko v miestnosti a ovplyvňuje mikroklímu na povrchu náteru v neprospech mikroorganizmov.

Čím komplexnejšie je riešenie, tým lepší je výsledok. Prípravky, ktoré ničia pleseň krátkodobo, váš problém nevyriešia. Bioni Nature svojim pôsobením dlhodobo znemožňuje usadzovaniu plesní a zabezpečuje tak preventívnu dlhodobú ochranu pred napádaním plesňami.

Vzhľadom na to, že účinnosť rozpúšťadiel a organických fungicídov je časovo obmedzená, trvácnosť štandardných protiplesňových farieb je preto krátkodobá.

Farba na stenu Bioni Nature: protiplesňové vlastnosti počas celej doby životnosti

Ale Bioni Nature obsahuje nano častice striebra o veľkosti 11 – 15 Nm a ich účinnosť je prakticky neobmedzená. To znamená, že má protiplesňové vlastnosti počas celej doby životnosti produktu ( minimálne 5 rokov ).

Veľkosť častíc striebra prítomných vo farbe Bioni Nature je totiž menšia ako je veľkosť plesne. Keďže striebro má vynikajúce antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti, dokáže existujúce plesne účinne likvidovať a preventívne zabrániť ich opätovnému vzniku.

Test

Pozrite si záťažový test farieb značky BIONI: Ako rýchlo vznikne pleseň na stene, i keď je novo natretá

Ako vzniká pleseň

Viac o tom, ako plesne vznikajú a aké zdravotné problémy môžu vyvolať sa dočítate tu: Nepodceňte plesne na stene – výrazne ohrozuje zdravie

Vďaka tomu, že naša farba na stenu neobsahuje rozpúšťadlá je veľmi vhodný pre alergikov a do priestorov, kde trávime najviac času ako sú detské izby, kuchyne, obývačky, spálne ale aj do škôl, či kancelárií.

 

protiplesňový náter

Bioni Nature, protiplesňový náter