Bioni Nature je vysokokvalitná interiérová farba vyrobená na báze nanotechnológie, vysoko šetrná voči životnému prostrediu s mimoriadne dlhodobou až trvácnou ochranou proti vzniku plesní a to bez toho, aby zaťažovala ovzdušie v miestnosti.

Hlavné výhody:

  • vysoko účinná vďaka nanotechnológiám
  • certifikovaný ako zdravotne nezávadný produkt, nezaťažuje vnútorné ovzdušie ani vonkajšiu prírodu
  • mimoriadne vhodný pre alergikov
  • zlepšuje klímu v miestnosti
  • trvalá protiplesňová účinnosť

Načo slúžia nanotechnológie:

Farba bola vyvinutá v spolupráci s Fraunhofer-Institútom pre chemické technológie /Nemecko/ na báze náterovej zmesi obsahujúcej nano-častice striebra a ľahkých mikrosilikátových látok. Za touto zložito znejúcou technológiou sa skrývajú mimoriadne vlastnosti, ktoré na povrchu stien vytvárajú pre mikro-organizmy nepriaznivé prostredie zabraňujúce ich usadzovaniu /napr. plesne/.

Táto technológia teda nielen, že likviduje plesne a pôsobí preventívne proti ich vzniku, ale vytvára zdravšie životné prostredie a lepšie vnútorné ovzdušie vo vnútri obývacích alebo pracovných priestorov.

Preto je Bioni Nature mimoriadne vhodný pre alergikov a do priestorov akými sú detské alebo obývacie izby, spálne, školy a škôlky, kancelárie, hotely, wellness centrá, ale napr. aj sklady alebo výrobné priestory, ktoré sú ohrozované vlhkosťou a plesňami.

Prečo je nutné zaoberať sa plesňami v interiéroch:

Súčasné stavebné technológie s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami, nevytvárajú priaznivejšie prostredie len pre ľudí ale aj pre mikro-organizmy. K tomu prispievajú aj rôzne vetracie systémy ako napr. klimatizačné. Na druhej strane neustále pribúda výskyt zdravotných problémov súvisiacich s  dýchacími cestami, vrátane alergií.

To sú stručne dôvody, prečo je treba venovať pozornosť interiérovým náterom. Bioni Nature je trvácne riešenie, ktoré poskytuje nie len estetické výhody ale práve tie dôležité – zdravotné.

Je to čistá akrylátová farba, ktorá je výnimočne efektívna v boji proti plesniam vďaka obsahu najmenších tzv. nano častíc striebra. Tie dokážu bez akýchkoľvek vedľajších účinkov plesne zničiť a zabrániť, aby sa znovu objavili.

——- APLIKÁCIA ———————————————————————————————————————————————-

Aplikácia je pritom veľmi jednoduchá. Farbu Bioni Nature priamo pred natretím dobre premiešajte, nerieďte vodou. Iba dobre premiešajte a nanášajte štetcom alebo valčekom.

Ak máte na stene plesne viditeľné, odstráňte ich najprv pomocou dezinfekčného spreju SteriSolan a následne po 24 hodinách použite farbu Bioni Nature. Zlepšíte tým odolnosť pred opätovným vznikom plesní.

———————————————————————————————————————————————————————-

„Farba vonia čistotou.“

„Dám na vás referenciu každému, kto sa ma bude pýtať ako som riešil problém s plesňami.“

To je len zopár z reakcií našich zákazníkov.

protiplesňový náter

Bioni Nature, protiplesňový náter