Jedným z kritických momentov pri jesene a zimy je odstraňovanie plesne zo stien. Každá manipulácia s plesňou nesie v sebe riziko jej rozšírenia a rozptýlenia do ovzdušia a tým pádom sa stáva akútnym zdravotným rizikom.

  1. Nikdy nezotierajte plesne bez predchádzajúcej dezinfekcie.
  2. Pokiaľ objavíte plesne na stene zvlásť na citlivých miestach, snažte sa ich čo najskôr zlikvidovať dezinfekčným prostriedkom SteriSolan. ( SteriSolan sprej: dezinfekčný prostriedok účinne odstráni plesne i baktérie )
  3. Je bez chlóru, bez aldehydov a nezapácha. Ešte v deň aplikácie môžete v miestnosti spokojne spať.

Pokiaľ máte pleseň na väčšej ploche, alebo sa vám pravidelne opakuje, použite aj farbu Bioni Nature.

Dezinfekčný prostriedok SteriSolan s následnou aplikáciou farby Bioni Nature sú trvácnejšou ochranou pred vznikom plesní. Produkty neobsahujú žiadne konvenčné biocídy ani fungicídy a nie sú zdraviu škodlivé. Sú účinné okrem širokého spektra plesní, aj voči baktériám.

Plesne stratia akúkoľvek živnú pôdu na svoj rast alebo svoje prežitie. Farba Bioni Nature obsahuje nano častice striebra, ktoré sú dlhodobo vysoko účinné proti plesniam a miestam napadnutým plesňami pod povrchom, ktoré sú voľným okom neviditeľné.

Ako sa zbaviť plesne na stenách

Nano častice striebra pôsobia mimoriadne dlhodobo preventívne proti opätovnému vzniku plesní. Náter je odolný voči plesniam a baktériám vhodný aj do prostredia so zvýšeným nárokom na hygienu a do prostredí s vysokou vlhkosťou.

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/tipy-a-triky/827915/ako-sa-zbavit-plesne-na-stenach