Najmä ťažko dostupné a málo vetrané priestory sú ideálnymi na rast mikroorganizmov. Jedným z kritických momentov pri riešení tohto problému je odstraňovanie plesne z postihnutého miesta. Každá manipulácia s plesňou nesie v sebe riziko jej rozšírenia a rozptýlenia do ovzdušia (ak je suchá) a tým pádom sa stáva akútnym zdravotným rizikom pre ľudí.

Na posúdenie situácie, v akom štádiu je pleseň na vašej stene, aký prostriedok použiť a ako postupovať sme vám pripravili malú pomôcku: http://www.protiplesniam.sk/odstranenie-plesne-na-stenach-ako-postupovat

Ako vyplýva z uvedeného, v boji s plesňou je podstatné mať na svojej strane 3 kľúčové výhody, ktoré by malo riešenie poskytovať:

  • trvácny alebo minimálne dlhodobý účinok
  • zničenie plesne bez nutnosti jej mechanického odstránenia (čo tiež šetrí čas)
  • bez nepriaznivých vedľajších účinkov ako sú agresívna chémia, zápach a pod.

Práve na  týchto predpokladoch bol vyvinutý BIONI SYSTÉM. Tento dvojzložkový náter existujúce plesne uzavrie, zničí a pôsobí mimoriadne dlhodobo proti ich opätovnému vzniku vďaka obsahu nanočastíc striebra . Je naozaj  účinný, mimoriadne spoľahlivý a vhodný aj do vlhkých priestorov a môže sa aplikovať priamo na plesnivé miesta.

Ako to presne funguje sa dozviete tu:

Ako funguje BIONI SYSTEMhttp://www.protiplesniam.sk/nicte-plesen-priamo-bez-nutnosti-jej-odstranovania-bioni-system/

Ako postupovať pri jeho aplikáciihttp://www.protiplesniam.sk/ako-postupovat-pri-aplikacii-bioni-system-proti-plesniam/