BIONI HYGIENIC

Je prvou interiérovou farbou určenou pre zdravotnícke a potravinárske zariadenia s preukázateľnou trvácnou ochranou voči baktériám.

Likviduje 99,999% ( 5 log. ) baktérie MRSA (zlatý stafylokok) a enterococus faecium  a 100% baktérií ako sú napr. E.coli, lysteria monocytogenes, Pseudomonas aureginosa, Aspergillus niger a iné.

Na rozdiel od tradičných anti-bakteriálnych a antiplesňových náterov unikátne zloženie tohto produktu na báze nanotechnológie s obsahom nano častíc striebra trvalo zabraňuje rastu mikroorganizmov na povrchu náterov aj vo veľmi vlhkom prostredí a zabezpečuje trvalú ochranu voči baktériám a plesniam a to aj bez použitia toxických látok.

Na skvalitnenie úrovne hygieny interiérov či už potravinárskych priestorov alebo nemocníc a kliník, bola BIONI HYGIENIC® receptúra obohatená zlúčeninou striebra na báze nanotechnológie s veľkosťou častíc striebra o priemere 13 nanometrov (13 milióntín milimetra). Táto technológia využívajúca striebro likviduje mikroorganizmy hneď, ako prichádzajú do kontaktu s natretými stenami a zabraňujú množeniu sa baktérií a tvorbe plesní počas celej životnosti produktu. Inštitút IKI (úrad pre hygienu a kontrolu zdravotníckych zariadení) Giessen, Nemecko, zistil, že takto ošetrený povrch redukuje baktérie odolné voči okolitému prostrediu až o 99,999%, resp. 100%.

BIONI HYGIENIC® je plne ekologický výrobok, ktorý zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéroch nad úroveň stanovenú predpismi, má vynikajúcu multifunkčnosť a trvanlivosť v porovnaní s ostatnými farbami. Navyše je vysoko odolný voči dezinfekčným prostriedkom a čisteniu ako takému. Vďaka výnimočnému zloženiu sa výrazne znižuje nevyhnutnosť opakovaných náterov a odstraňuje sa pravidelná potreba časovo náročnej údržby. Je paropriepustný a vodeodolný, je bez zápachu a už pár hodín po aplikácii je priestor opäť použiteľný.

interiérová farba

 

BIONI SYSTEM

Je najúčinnejší dvojzložkový náter proti plesniam vhodný aj do mimoriadne vlhkých prostredí.

Hlavnou výhodou je, že sa môže aplikovať priamo na plesnivé miesta.

Tento systém pozostáva z dvoch zložiek, kedy prvá zložka, ktorá sa aplikuje priamo na pleseň, vytvára kyslé pH, ktoré plesne nemajú rady. Uzavrie ich a zničí. Druhá zložka je čistá akrylátová farba. Obsahuje nano častice striebra a pôsobí mimoriadne dlhodobo  proti vzniku plesní.

Pred aplikáciou Bioni Systému nie je potrebné plesne penetrovať alebo odstraňovať ani nijako zvlášť ošetrovať. Jedinou podmienkou je stabilná omietka.

Bioni Systém pracuje bez konvenčných biocídov aj fungicídov a likviduje plesne bezpečne a veľmi efektívne. Je odolný voči dezinfekčným a čistiacim prostriedkom. Je paropriepustný aj vodeodolný. Celkovo zlepšuje kvalitu ovzdušia v interiéri, je takmer bez zápachu a pár hodín po aplikácii sú priestory opäť použiteľné.

Vzhľadom na jeho vlastnosti, zloženie a mimoriadne dlhodobý účinok nie je možné tento náter porovnávať s bežne dostupnými protiplesňovými farbami.

Cena bez DPH na 1m² od 16 – 22,- EUR v závislosti od veľkosti plochy.

proti plesni

 

SteriSolan

Je vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam, baktériám a choroboplodným zárodkom, ktorý dosahuje vynikajúce výsledky vďaka kombinácií peroxidu vodíka a striebra.

Je bez chlóru, alkoholu aj bez aldehydov. Nezapácha. Je zdravotne nezávadný a šetrný k životnému prostrediu. Po použití sa rozkladá na vodu a kyslík, čím sa eliminujú akékoľvek ohrozenia na zdraví.

Testovaný v IKI (úrad pre kontrolu a hygienu zdravotníckych zariadení) Gissen v Nemecku na odolnosť voči baktériám a kvasinkám ako sú napr. zlatý stafylokok, candida albicans, aspergillus brasiliensis, enterococcus hirae, E.coli, pseudomonas  aeruginosa.

Preparát spĺňa požiadavky na baktericídnu, fungicídnu a protikvasinkovú účinnosť

 

 

Niektoré referencie v nemocniciach v zahraničí, kde sa aplikoval náter Bioni Hygienic:

–          Gynaecology and Fertility Clinic at Razi building, Dubai Healthcare City, U.A.E.

–          Dr. Sulaiman Al Habib Medical Center, Dubai Healthcare City , U.A.E.

–           Al Wasl Hospital, Cord Blood Bank, Dubai, U.A.E.

–          Dr. Sulaiman Al Habib Medical Center, Ryjadh, Kingdom of Saudi Arabia

 

–          GKB Hospital No. 24, Moscow, Russia

–          Poliklinika ul. Har’kovskaja, wladenie 3 b, Moscow, Russia

 

–          Research Institute N. W. Sklifosowskogo No. 11, Moscow, Russia

–          Logopedic center, Moscow, Russia

 

–          Palms of Passadena, St. Petersburg, USA

–          Lee Memorial Hospital, Fort Myers, USA

–          Kreiskrankenhaus, Buchen, Nemecko

–          Christliches Krankenhaus, Quakenbruck, Nemecko

–          Bethesda, Geriatrische Klinik, Ulm, Nemecko

–           Marienhospital, Osnabruck, Nemecko

 

–          Ev. Jung-Stilling Krankenhaus, Siegen, Nemecko

–          St. Antonius Krankenhaus, Koln, Nemecko

–          Raphaelsklinik Munster GmbH, Munster, Nemecko

–          Städtisches Klinikum Karlsruhe GmbH, Karlsruhe, Nemecko

–          St. Ansgar Krankenhaus, Hoxter, Nemecko

a ďalšie…

V prípade potravinárskych prevádzok ide o významné celosvetové spoločnosti ako sú napr. Diageo, Heinz, Dr. Oetker, Veltins, Kimberly Clark, Storck, Ultje, Alpenhain, Del Monte a mnohé ďalšie.

Niektoré referencie na SK:

–          NsP Poprad

–          Mliekareň Milsy, Bánovce

–          Mliekareň Tami, Kežmarok

–          Mliekareň Agro Tami, Nitra

–          Mliekareň Milk Agro, Prešov

–          HF Najus, Dubnica

–          ZŠ Sibírska, BA

–          ZŠ Riazanska, BA

–          ZŠ Stálicova, BA

–          ZŠ na Bielenisku, Pezinok

–          ZŠ Žiar nad Hronom

–          Penzión Bradlo atď.

 

ako aj  klienti v bytových a rodinných domoch.