Nakoľko nám začala jar, viacerí sa chystáme doma maľovať. Niektorí z dôvodu výskytu plesne na stene, iní kvôli obnove náteru alebo sa chystáte maľovať nový dom či byt. Napadlo vám, že aj interiérová farba môže mať vplyv na klímu v miestnosti?

Všetky farby, ktoré sú určené na natieranie stien obsahujú prchavé látky a rozpúšťadlá. Niektoré sú riedené vodou, iné sú vyslovene len na báze rozpúšťadiel. Každá takáto farba zaťažuje životné prostredie a priestor v ktorom je použitá.

Ak ste alergik, bežné farby vám doma nijako nevedia zlepšiť vašu klímu a dýchateľnosť. Skôr naopak. Uvoľňovaním rozpúšťadiel, i keď v minimálnom množstve, priestor zaťažujú.

Ak ste počuli o pozitívnych účinkoch striebra, tak dobrou správou je, že striebro sa už niekoľko rokov používa aj v interiérových farbách. Tým, že má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, jeho účinok je na zlepšenie klímy v izbách reálne citeľný.

Nemecká spoločnosť Bioni GmbH už niekoľko rokov vyrába farby s obsahom nano častíc striebra. Tieto farby doslova prečisťujú vzduch v miestnosti, sú výnimočne trvácne voči napádaniu plesňami bez toho, aby zaťažovali ovzdušie.

Napríklad farba Bioni Nature vďaka tomu, že neobsahuje rozpúšťadlá je veľmi vhodná pre alergikov a doma, kde trávime najviac času, teda v miestnostiach ako sú detské izby, kuchyne, obývačky, alebo spálne.

Prítomné striebro je prítomné na úrovni veľkosti molekúl a teda jeho veľkosť je menšia ako je veľkosť plesne alebo baktérie. Tým dokáže byť vysoko efektívne voči prítomným baktériám, dochádza k zničeniu baktérie alebo plesne bezprostredne pri kontakte s natretou stenou. Doma, v izbách, kde je aplikovaná farba Bioni Nature je reálne cítiť lepší a čistejší vzduch a dýchanie v týchto priestoroch je preukázateľne lepšie.

Farby Bioni Nature a Bioni Hygienic majú v Nemecku certifikát ako „medicínsky odporúčané na bývanie“.

doma

pre viac informácii nás kontaktujte emailom info@nanoera.sk telefonicky: 0911 641 758  alebo navštívte našu stránku www.bioni.sk