Interiérová farba Bioni Nature je vysoko účinný a trvácny protiplesňový náter nemeckého výrobcu Bioni CS GmbH. Namiesto fungicídov obsahuje nano častice striebra, vďaka čomu dokáže mať dlhodobú účinnosť proti plesni.

Farba Bioni Nature neobsahuje žiadne rozpúšťadlá, preto je vhodná aj pre alergikov. Práve vďaka prítomnému striebru je tento protiplesňový náter vhodný do akýchkoľvek miestností, kde sa zdržiavajú alebo môžu zdržiavať alergici. Vzduch v takejto miestnosti je naozaj čistejší a lepšie dýchateľnejší. Preto sa zvlášť odporúča do priestorov, akými sú spálne alebo detské izby, alebo do priestorov, kde strávime veľa času.

Je teda jedno či máte doma pleseň alebo nie. Farbu Bioni Nature môžete použiť preventívne ako protiplesňový náter pred vznikom plesní, alebo ako ekologickú a nezávadnú farbu, ktorá do prostredia neuvoľňuje žiadne fungicídy alebo rozpúšťadlá a nezaťažuje životné prostredie ani priestor v ktorom je aplikovaná.

V prípade, že na stene, kde farbu chcete použiť máte už pleseň, odporúčame najprv použiť dezinfekčný prostriedok Sterisolan, ktorý existujúcu pleseň zničí. Farba Bioni Nature následne zaručí, aby sa jej výskyt už neopakoval a to aj vo vlhkých priestoroch.

 

Viac o spreji SteriSolan a farbe Bioni Nature si môžete prečítať aj tu:

http://www.protiplesniam.sk/dezinfekcia-povrchov-miestnosti-odporucame-sterisolan/

http://www.protiplesniam.sk/produkt/bioni-nature-farba-proti-plesni/