Je prvá interiérová interiérová farba určená pre zdravotnícke zariadenia s preukázateľnou trvácnou ochranou voči baktériám. Likviduje 99,999% ( 5 log. ) baktérie MRSA (zlatý stafylokok) a enterococus faecium  a 100% baktérií ako sú napr. E.coli, lysteria monocytogenes, Pseudomonas aureginosa, Aspergillus niger a iné.

Na rozdiel od tradičných anti-bakteriálnych a antiplesňových náterov unikátne zloženie tohto produktu na báze nanotechnológie s obsahom nano častíc striebra trvalo zabraňuje rastu mikroorganizmov na povrchu náterov aj vo veľmi vlhkom prostredí a zabezpečuje trvalú ochranu voči baktériám a plesniam a to aj bez použitia toxických látok.

Na skvalitnenie úrovne hygieny interiérov nemocníc a kliník, bola BIONI HYGIENIC® receptúra obohatená zlúčeninou striebra na báze nanotechnológie s veľkosťou častíc striebra o priemere 13 nanometrov (13 milióntín milimetra). Táto technológia využívajúca striebro likviduje mikroorganizmy hneď, ako prichádzajú do kontaktu s natretými stenami a zabraňujú množeniu sa baktérií a tvorbe plesní počas celej životnosti produktu. Inštitút IKI (úrad pre hygienu a kontrolu zdravotníckych zariadení) Giessen, Nemecko, zistil, že takto ošetrený povrch redukuje baktérie odolné voči okolitému prostrediu až o 99,999%, resp. 100%.

BIONI HYGIENIC® je plne ekologický výrobok, ktorý zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéroch nad úroveň stanovenú predpismi, má vynikajúcu multifunkčnosť a trvanlivosť v porovnaní s ostatnými farbami. Navyše je vysoko odolný voči dezinfekčným prostriedkom a čisteniu ako takému. Vďaka výnimočnému zloženiu sa výrazne znižuje nevyhnutnosť opakovaných náterov a odstraňuje sa pravidelná potreba časovo náročnej údržby. Je paropriepustný a vodeodolný, je bez zápachu a už pár hodín po aplikácii je priestor opäť použiteľný.

interiérová farba