Povieme vám ako odstrániť pleseň na stene bez nebezpečného zoškrabovania. Bioni Systém je dvojzložkový náterový systém, ktorý sa aplikuje priamo na plesňami napadnuté miesta bez nutnosti pleseň pred tým očisťovať alebo penetrovať. Neobsahuje žiadne konvenčné biocídy ani fungicídy a nie je zdraviu škodlivý. Je účinný proti baktériám ako zlatý stafylokok, enterococcus faecium, E – coli, pseudomonas aeruginosa, lysteria monocytogenes a iné.

Ako to funguje:

Prvá zložka Bioni Systému ( G50.1 ) vytvára kyslé pH prostredie, ktoré plesne nemajú rady. Dokonale ich uzavrie a zničí. Plesne stratia akúkoľvek živnú pôdu na svoj rast alebo svoje prežitie. Vytvára fyzickú bariéru voči plesniam a miestam napadnutým plesňami pod povrchom, ktoré sú voľným okom neviditeľné.

Tým, že má vynikajúcu priľnavosť k povrchu a vytvára pre plesne nevhodné prostredie nesmie sa riediť vo väčšom pomere ako je predpísané i keď sa bude zdať, že sa nanáša ťažko a pracne.

Druhá zložka ( W23.1. )je zároveň finálnou farbou, natiera sa neriedená v 2 vrstvách. Obsahuje nano častice striebra, ktoré pôsobia preventívne proti opätovnému vzniku plesní. Náter je odolný voči plesniam a baktériám vhodný aj do prostredia so zvýšeným nárokom na hygienu a do prostredí s vysokou vlhkosťou.

Kde sa najčastejšie používa:

Bioni Systém ponúka dokonalé riešenie pre firmy, domácnosti alebo prevádzkovateľov takých zariadení, kde je vysoký výskyt vlhkosti, napríklad pekárne, kuchyne, vývarovne, práčovne, kúpele alebo wellness centrá a pod. Tento náterový systéme vhodný do mimoriadne vlhkých prostredí a na miesta, ktoré sú silno a často napadnuté plesňami.

BIONI SYSTEM je teda zdravotne bezpečné, jednoduché a časovo nenáročné v porovnaní s nátermi, kde treba pleseň najprv ručne odstrániť.

Ako odstrániť pleseň na stene

Jedným z kritických momentov spôsobu, ako odstrániť pleseň na stene je samotné odstraňovanie plesne z postihnutého miesta. Každá manipulácia s plesňou nesie v sebe riziko jej rozšírenia a rozptýlenia do ovzdušia (ak je suchá) a tým pádom sa stáva akútnym zdravotným rizikom pre ľudí.

————————————————————-

Na posúdenie situácie, v akom štádiu je pleseň na vašej stene, aký prostriedok použiť a ako postupovať sme vám pripravili malú pomôcku: Ako odstrániť pleseň na stenách – posúdenie stavu a postup

————————————————————-

Ako vyplýva z uvedeného, v boj s plesňou je podstatné mať na svojej strane 3 kľúčové výhody, ktoré by malo riešenie poskytovať:

  • trvalý alebo minimálne dlhodobý účinok
  • zničenie plesne bez nutnosti jej mechanického odstránenia (čo tiež šetrí čas)
  • bez nepriaznivých vedľajších účinkov ako sú agresívna chémia, zápach a pod.
Ako odstrániť pleseň na stene

Ako odstrániť pleseň na stenách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Práve na  týchto predpokladoch bol vyvinutý BIONI SYSTÉM. Tento dvojzložkový náter funguje na základe nanočastíc striebra, čiže na prírodnej báze. Pritom je 100 % účinný, mimoriadne spoľahlivý a vhodný aj do mimoriadne vlhkých prostredí a môže sa aplikovať priamo na plesnivé miesta, bez nutnosti pleseň na stene vopred odstraňovať.